امروز سه شنبه مورخ ۹۷/۰۳/۲۹
شناسه ی خبر: 3346 تاریخ: چهارشنبه 13 اردیبهشت , 1396

شاگردان آیت الله العظمی جوادی آملی به مناسبت روز معلم، از استاد خود تقدیر و تجلیل کردند


به گزارش ملکوت به نقل از خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اسراء: حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم برگزار شد، با اشاره به سالروز شهادت آیت الله مرتضی مطهری و روز معلم بیان داشتند: شما طلاب راه خوبی انتخاب کرده اید و جان و عمرتان را در راه خدا هزینه می کنید و او عوض و معوض هر دو را به شما می دهد، اما بعضی ها راه کج کرده اند و به مسائلی مشغول شده اند که عوض و معوض را در اختیار دشمن قرار می دهند.

ایشان عنوان کردند: کسی که راه شیطان را انتخاب کرده خسارت دیده و تجارت و خاسره انجام داده است و عوض و معوض را در اختیار دشمن قرار داده است.

معظم له تصریح داشتند: شیطان از ما هویت می طلبد، این طور نیست که به من چیزی بدهد، بلکه از ما تنها می گیرید، شیطان مستقیم به خدا سوگند خورده و گفت: من چیزی به پیروانت نمی دهم.

آیت الله العظمی جوادی آملی با اشاره به سالروز میلاد باسعادت امام سجاد علیه السلام اظهار داشتند: امروز تولد امام سجاد(ع) است، این بزرگوار فرمودند: خدایا! تو تنها خریداری هستی که آگهی مزایده میزنی و اعلام کردی جان و قلم و آبرو می خواهی، به چه کسی بفروشیم، چه کسی بهتر از خدا که سود بیشتر در مقابل جان و قلم و آبرو می دهد.

ایشان افزودند: هر کسی به بیراهه رفته ، پشیمان شده است، سالکان طریق الی الله مانند حضرت زکریای آدم که در همین قبرستان شیخان مدفون است با خدا تجارت رابحه کرده است و در این شهر مانده و برای دین خدا تلاش کرد و خدا هم به برکت این عالمان دین ، عذاب را از شهر همانند انبیا و معصومین بر می دارد ، آیا این کم مقامی است.

حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی خاطرنشان کردند: ما هم موظفیم خود را عرضه کنیم و جان و مال خود را با خدا معامله کنیم و با او تجارت رابحه انجام دهیم و مانند عالمان ربانی در منطقه موثر واقع شویم.

در این جلسه، شاگردان حضرت آیت الله جوادی آملی به مناسبت سالروز شهادت آیت الله مطهری و روز گرامیداشت مقام معلم و استاد، از زحمات استاد خود  تقدیر و تجلیل کردند.

3346