امروز جمعه مورخ ۹۷/۰۶/۳۰
جلسه اعضای دبیرخانه طرح ملی ملکوت با معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان قم

جلسه اعضای دبیرخانه طرح ملی ملکوت با معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان قم تاریخ 1396/07/04 برگزار شد.

در این جلسه که با حضور آقایان ابوالفضل خراسانی و محمد امرایی در اداره کل آموزش و پرورش استان قم برگزار گردید ابتدا دکتر خراسانی پیرامون کلان پروژه هویت علم و الگوی ارتباطی معلم و دانش آموز در منظومه فکری حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی توضیحاتی ارائه نمودند. ایشان اشاره نمود که با تبیین صحیح هویت و چیستی علم دینی و پیامدهای آن که از نظرات فیلسوف متأله آیت الله جوادی آملی است، می توان در برابر علم سکولار که در عصر حاضر سیطره اش بر علوم انسانی و تجربی آشکار است، ایستاد و از تمدن و فرهنگ اسلامی در ساحت‌های مختلف سخن گفت و دفاع نمود.

خراسانی تصریح کرد نظریه علم دینی استاد جوادی آملی محملی برای تعارض علم و دین باقی نمی گذارد و در این نظریه عقل و نقل هر دو به عنوان کاشف دین شمرده می شوند.

ایشان درباره الگوی ارتباطی معلم و دانش آموز گفت: آنچه ما از منظومه فکری آیت الله العظمی جوادی آملی استفاده می کنیم این الگو به لحاظ نظری بر اساس عقلانیت و به لحاظ عملی و رفتاری بر اساس صداقت شکل می گیرد. وی تصریح کرد که اصول و مبانی این الگو در این پروژه کاملاً مستدلّ تبیین شده است.

آقای حمزه ای معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان قم نیز ضمن استقبال از این کلان پروژه از آمادگی آموزش و پرورش برای همکاری با این پروژه خبر داد.