امروز شنبه مورخ ۹۷/۰۹/۲۴
شناسه ی خبر: 3549 تاریخ: پنجشنبه 4 آبان , 1396

جلسه معاونت فرهنگی بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء با نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین


جلسه معاونت فرهنگی بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء با نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین برگزار شد.

 

 

در این جلسه عبدالکریم عابدینی در دیدار با اعضای طرح ملی ملکوت، با ابراز خرسندی از طرح ملی ملکوت و با تأکید بر ضرورت چنین فعالیت های فرهنگی، آیت الله جوادی آملی را از سرمایه های نظام اسلامی و علمای تأثیرگذار شیعه برشمرد و توجه به مباحث تفسیر و علوم قرآنی را در حوزه و دانشگاه گوشزد نمود.

ایشان با اشاره به ضرورت گسترش تفسیر قرآن در جامعه اظهار کرد: دوره‌های تفسیر در استان قزوین مورد استقبال خوب و گسترده شهروندان قرار می‌گیرد و سالیان زیادی است که ما این جلسات را در قزوین برگزار می‌کنیم و وظیفه ما این است که با ارائه محتواهای جذاب و مناسب در حوزه مباحث دینی و اعتقادی و قرآن کریم، ذائقه مردم را هدایت کنیم.

آیت الله عابدینی در ادامه صحبت های خود همکاری همه مدیران و سازمان ها را در استان قزوین با طرح ملی ملکوت خواستار شد و تأسیس مرکز تخصصی تفسیر در استان قزوین را یک اولویت خواند که می تواند به عنوان یک کار اساسی و زیر بنایی، نیازمندی حوزه و دانشگاه به اساتید تفسیر و علوم قرآنی را تأمین نماید.

در ادامه این جلسه دکتر ابوالفضل خراسانی معاون فرهنگی بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء، برنامه های فرهنگی بنیاد را تشریح نمود و ترویج آموزه های وحیانی برگرفته از قرآن و عترت را در راستای تعمیق بخشی به اعتقادات و باورهای دینی و معرفتی آحاد جامعه را مهم ترین کار فرهنگی خواند.

ایشان از طرح ملی ملکوت در عرصه فرهنگی و اجتماعی به عنوان یک طرح معرفتی در سطح ملی نام برد که در سه سطح مخاطبان عمومی، میانی و نخبگانی با همکاری و همفکری سازمان ها و نهادهای متولی عرصه فرهنگ فعالیت می نماید.

ابوالفضل خراسانی همچنین از اساتید حوزه و دانشگاه و معلمان و مدیران فرهنگی به عنوان مخاطبان اصلی و تأثیرگذار این طرح نام برد.

 

3549