امروز شنبه مورخ ۹۷/۰۹/۲۴
شناسه ی خبر: 3622 تاریخ: سه شنبه 7 آذر , 1396

جلسه معاونت فرهنگی بنیاد بیالمللی علوم وحیانی اسراء با نماینده وی فقیه و امام جمعه بندرعباس


جلسه معاونت فرهنگی بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء با نماینده وی فقیه و امام جمعه بندرعباس

تاریخ 96/8/19

در این جلسه ابتدا ابوالفضل خراسانی معاون فرهنگی بنیاد اسرا برنامه های علمی و اجرایی معاونت فرهنگی و طرح ملکوت را تشریح نمود.

آیت الله نعیم آبادی نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان ضمن استقبال از برنامه های فرهنگی بنیاد اسرا،آسان سازی و قابل فهم نمودن تمامی آثار آیت الله جوادی آملی را یک ضرورت دانست.

امام جمعه بندر عباس تصریح کرد:آیت الله جوادی آملی یک شخصیت جامعی است که به حق از برکات تاریخ ماست که هم حکیم و هم مفسر و فقیه زمان شناس است که در موضوعات متعددی آثار ارزشمندی را به جامعه علمی و نخبگان ارائه نموده است ولی متاسفانه عموم مردم مخصوصا جوانان با آثار ایشان کمتر ارتباط دارند و انتظار از معاونت فرهنگی بنیاد اسرا و طرح ملی ملکوت این است که این ارتباط را ایجاد کنند و در واقع ایت الله جوادی املی شمش تولید کرده است و شما باید متناسب با انگشتان مختلف انگشتر تولید کنید و این یک نیاز ضروری جامعه در عرصه علمی و فرهنگی است. آیت الله نعیم آبادی گفت:همان حرفی که امام خمینی در مورد آثار شهید مطهری فرمودند که همه آثار ایشان قابل استفاده است، امروز هم نسبت به آثار علامه جوادی آملی هم اینگونه است و همه آثار ایشان خالص و ناب است و باید از راه های مختلف این آثار و اندیشه را ترویج و تبلیغ کرد مخصوصا صدا و سیما با گستره تاثیر و نفوذش باید به وظیفه اش عمل کند و در این طرح ملی مشارکت نماید.ایشان تصریح کرد  آیت الله جوادی آملی مباحث علمی خوبی که نیاز جامعه است را تولید نموده و الان وظیفه سازمان ها و مسئولین و متولیان عرصه های علمی و فرهنگی است که سهم خود را در این میدان فرهنگی ادا نمایند. و ما ها باید سراغ مجموعه ایشان برویم نه اینکه آنها سراغ ما بیایند، البته این لطف و بزرگواری آنان است که خود فعالیت فرهنگی را شروع نموده اند.

3622