امروز سه شنبه مورخ ۹۸/۰۳/۲۸
شناسه ی خبر: 3867 تاریخ: چهارشنبه 30 آبان , 1397

فقر اخلاقی، از عوامل مهم گسترش معضلات اجتماعی است/آبادانی مرزها، نقش به سزایی در جلوگیری از ورود مواد مخدر به کشور دارد


 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اسراء: دکتر اسکندر مومنی رئیس کل ستاد مبارزه با مواد مخدر و جمعی از مسئولین این ستاد با حضور در بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء با آیت الله العظمی جوادی آملی دیدار کردند.

آیت الله العظمی جوادی آملی در این دیدار در سخنانی با تاکید بر تقویت مرزهای کشور، اظهار داشتند: باید مرزهای کشور بیش از پیش تقویت شود، اگر مرزهای خود را آباد کنیم و بیکاری و فقر را آن مناطق بر طرف نماییم، نقش به سزایی در جلوگیری از ورود مواد مخدر به کشور خواهد داشت.

ایشان ادامه دادند: تنها دیوار کشیدن در مرز کافی نیست، در سراسر مرزهای کشور باید کشاورزی، دامپروری و صنعت توسعه یابد تا جایی که خود مرزنشینان احساس کنند که نفع آنها در حراست آنها از مرزهاست و عضو فعالی از ستاد شما باشند.

معظم له خاطرنشان کردند: طبق نقل کلینی، پیامبر(ص) فرمود خدایا بین مردم و نان مردم جدایی مینداز! در اینجا نان به مفهوم اقتصاد مردم است، حضرت می فرماید خدایا  بین مردم و اقتصاد مردم جدایی مینداز، چرا که دینداری بدون اقتصاد سخت است.

آیت الله العظمی جوادی آملی ابراز داشتند: کشف زیاد مواد مخدر افتخار آفرین نیست و نشانه وجود فراوانی آسیب است اگر ما با وجود سرمایه هایی مانند قرآن و عترت، نتوانیم کشور را اداره کنیم و از این آسیبها جلوگیری نماییم حقیقتا خسارت است.

ایشان فقر اخلاقی را از عوامل مهم گسترش معضلات اجتماعی دانستند و اظهار داشتند: آمار چندین میلیونی پرونده های موجود در دستگاه قضایی و آمار بالای نابسامانی های اجتماعی همچون طلاق و اعتیاد، نشانه وجود فقر اخلاقی در جامعه است در نتیجه باید اخلاق در جامعه از طریق «رُحَماءُ بَینَهُم» تقویت شود تا جامعه بتواند در برابر آسیب ها مصونیت پیدا کند.

3867